Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 

* Termy Bukowina Tatrzańska

* Termy Białka Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane 

* Termy Chochołowskie

* Termy Szaflary

* Gorący Potok

BASENY TERMALNE

Bukowina Tatrzańska to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

* Olczań Ski

* Rusiń-ski

* Wyciąg narciarski Ku Dolinie

* Wyciąg narciarski Niedźwiadek

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE

Znajdą tutaj Państwo liczne szlaki turystyczne, wyborną kuchnię regionalną. Jest to miejsce styku trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej i romskiej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła.

 

Z Bukowiny Tatrzańskiej widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Tatry Bielskie stanowią najbliższe pasmo Bukowiny. Do najwyższych ich szczytów należy Hawrań (2354 m npm.), Płaczliwa Skała (2148 m npm.) oraz Szalony Wierch (2062 m npm.). Krajobraz Tatr Bielskich nie należy do specjalnie bogatych. Charakterystycznym ich rysem jest bujna roślinność. Grzbiety mają linie łagodne. Ściany skaliste występują tylko w najwyższych partiach, pod stromymi szczytami.

BUKOWINA TATRZAŃSKA

Białka Tatrzańska i Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

* Karczma U Leśnego

* Karczma U Wróbla

* Restauracja Widok

KUCHNIA REGIONALNA